Dobrodružství na Slovensku

Sport a aktivní dovolená

Úchvatná příroda na Slovensku nabízí spoustu možností, jak strávit aktivně dovolenou. Fandové aktivní dovolené se tu mohou oddávat horolezectví nebo poznávat Slovensko při adrenalinových sportech na zemi, ve vzduchu či na vodě a během vysokohorských túr.

Slovensko můžete prozkoumat při pěších túrách po 14 000 km oficiálních turistických stezek nebo na kole po více než 10 000 km cyklotras. Po obou stranách cest budete objevovat jedinečné soutěsky, vodopády či propasti, které vás každou chvíli zlákají k odbočce na některou z mnoha vedlejších stezek. Pokud máte rádi výšky, můžete si troufnout vystoupat na jeden z 25 tatranských vrcholů, které překonávají hranici 2500 metrů.

A co je na aktivní dovolené na Slovensku nejlepší? Země nepatří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace. To znamená, že se můžete při toulkách země cítit jako skutečný objevitel a poznávat její krásy daleko od davů turistů.

Cyklistika

Cyklistika je na Slovensku v posledních letech stále populárnější. Velkou zásluhu na tom má obrovské rozšíření cyklostezek. Ty se dají využít k optimálnímu prozkoumávání mnoha zajímavých koutů země, a to včetně historických staveb a nádherné přírody.

Nezapomeňte ale, že na Slovensku je povinné nosit mimo zastavěné oblasti vhodnou přilbu.

Pěší túry

Díky rozvětvené síti značených turistických tras můžete Slovensko skvěle poznávat i pěšky. A jestli k tomu využijete některou z mnoha horských turistických stezek nebo se vydáte na túru některým z četných údolí – to už je zcela na vás. Každopádně si tu přijde na své každý pěší turista, ať už je to úplný začátečník, nebo profík!

Zimní sporty

Zimní sporty patří na Slovensku k nejoblíbenějším sportům vůbec. Vyřádí se tu především lyžaři. V lyžařských oblastech je k dispozici 36 moderních lyžařských středisek, která nabízejí 350 km sjezdových a 600 km běžeckých tratí a poskytují tak báječné lyžařské zážitky pro všechny úrovně zdatnosti.

Kromě lyžování stojí na Slovensku za zmínku i několik dalších sportů. Patří sem například bruslení, které tu má již dlouhou tradici a řadí se k nejoblíbenějším sportům v zemi. Zejména pro turisty se tu k němu naskýtá spousta možností na mnoha krytých zimních stadionech a veřejných kluzištích.

Jedním z nejneobvyklejších sportů je jednoznačně jízda se psím spřežením. Vzhledem k tomu, že má tento sport na Slovensku dlouhou tradici, není divu, že se zde pravidelně koná několik mezinárodních závodů. Rozhodně si nenechte ujít příležitost absolvovat „zkušební jízdu“.

Vodní sporty

Krajina Slovenska je protkaná řekami a jezery. Ty můžete nejen nadšeně obdivovat, ale jsou také ideální pro příjemný odpočinek nebo adrenalinem nabité poznávání.

Pro ty, kdo mají rádi větší klid a pohodu, lze rozhodně doporučit plavbu na voru (plti) po řece Dunajci. Cestou se nabízejí nádherné přírodní scenérie, které zaručují jedinečné prožitky přírody.

Alternativně mají turisté také možnost vypůjčit si motorové čluny nebo vodní skútry v nesčetných půjčovnách lodí a prozkoumat slovenský vodní svět na vlastní pěst.

Kdo má naopak rád trochu akčnější zážitky, přijde si na své při raftingu na mnoha divokých slovenských řekách. Nabízí sjiždění divokých a prudkých řek v nafukovacím gumovém člunu. Je to ideální zábava pro dobrodružně založené rodiny. Nejoblíbenějšími místy k tomu jsou řeky Dunajec a Belá a také areály vodních sportů v Čunovu a Liptovském Mikuláši.

Rovněž královská disciplína mezi vodními sporty – vodní lyžování – se těší na Slovensku opravdu velké oblibě. I tady má být země na co hrdá a může se pochlubit obrovskou nabídkou. Střediska vodního lyžování se nacházejí na vodních nádržích Jazero u Košic (od května do října) a Sĺňava u Piešťan (od července do srpna). Z tamní rozsáhlé nabídky si vybere každý, od začátečníků až po profesionály.

Slovensko nabízí vskutku rozmanité aktivity. Ať už se sem vydáte sami, s přáteli nebo rodinou, vždycky si tu přijdete na své. Čekají na vás dobrodružné zážitky a aktivity ve fascinující přírodě, ale i architektura je tu velkolepá. Je toho tu hodně k objevování.

Zachvátila vás už cestovní horečka a jste připraveni zažít nové dobrodružství?

Pořiďte si hned zde vhodnou elektronickou dálniční známku pro svou cestu na Slovensko.V případě dalších dotazů týkajících se elektronické dálniční známky klikněte zde.